Kontakty/INFO | Napište nám!

10. Balvanův běh 2008 - NOVÉ FOTKY

Úterý 7. 10. 2008, 00.13 od Alča Hábltová | Balvanův běh | 1759x
obrazek

Uběhl rok a my se opět sešli na startu Balvanova běhu. Zdá se to neuvěřitelné, ale letos to bylo již podesáté. Balvanův sportovní svátek letos připadl na neděli 5. října 2008 a místem konání byl opět les na Vypichu.

Během desetileté historie si tento závod našel široké spektrum příznivců, jejichž počet neustále narůstá. Těší nás, že přibývá nejen velmi dobrých běžců, ale zejména těch, kteří se každým rokem vracejí (a v některých případech i opakovaně vyhrávají). A co by to bylo za výročí, kdyby nebyl překonán žádný rekord. Byl a ne jeden. Jako první byl pokořen návštěvnický. Na letošní Běh si přišlo poměřit své síly s ostatními 115 běžců z Rudné a okolí. A vzhledem k tomu, že ne všichni z přítomných byli registrovaní běžci, byl skutečný počet přítomných osob mnohem vyšší. Jednou z charakteristik tohoto závodu je i ta, že je určen všem věkovým kategoriím. Začněme pěkně od té nejmladší – od Škvrňat, která jsou dále rozdělena do tří skupin podle věku. Ve skupině 0 – 2 roky trasu nejrychleji zdolal Filip Landa. Vítězstvím mezi 3 – 4letými se letos může chlubit Matěj Dejm. Věkové kategorii 5 – 6 let vévodil Lukáš Landa. Terénní okruh v délce 2 km je určen kategorii Holek a Kluků (7 – 10 let). Zde se z prvních míst radovali Simona Lhotáková (0:08:27) a Radim Čermák (0:08:05). Trasu dlouhou 3,2 km určenou pro věkovou kategorii 11 – 14 let zdolali nejrychleji Moira Stewartová (0:14:22) a Lukáš Svěchota (0:12:20). Jako první, kdo si vyzkoušel trasu 6,4 km v celé délce, byli Slečny a Mladíci (15 – 17 let). Nejrychlejší byla Lucie Brišová (0:30:27) a Ondřej Svěchota (0:25:47). Pak už start opustila nejpočetněji zastoupená věková kategorie 18 – 39. Mezi Ženami byla nejrychlejší Laďka Pacnerová, která se svým časem 0:27:11 vytvořila nový ženský rekord. Jiří Rosol si díky času 0:21:53 připsal prvenství mezi Muži. Neméně zajímavé časy byly naměřeny i v poslední kategorii určené běžcům starším 40 let. Mezi Veteránkami zvítězila Miriam Stewartová (0:27:22) a z Veteránů Eddie Steward, který nejenže s časem 0:20:39 vyhrál kategorii, byl nejrychlejším letošním závodníkem, ale stal se novým držitelem časového rekordu. To si kromě gratulace zaslouží i obdiv. Jak letmý pohled na soupis prvních míst, ale i podrobnější na kompletní výsledkovou listinu napovídá, tento závod navštěvují i celé běžecké klany (a také vyhrávají). Uvidíme, třeba se v dalších letech dočkáme i rodinných kategorií. Především ale věříme, že se do budoucna z fandících návštěvníků stanou také závodníci, protože i v tomto závodě platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Děkujeme Všem 115 běžcům za účast a sponzorům (Šafránka a Bike Tuning) za poskytnuté ceny.

Uvítáme Vaše komentáře k akci na adrese info@balvan.cz .