Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

5. Balvanův běh 2003

Sobota 11. 10. 2003, 20.28 od Balvan | Balvanův běh | 1266x

Stalo se již tradicí, že jednu říjnovou sobotu skautské středisko Balvan Rudná pořádá pro širokou veřejnost Balvanům běh. Tentokrát bylo datum konání stanoveno na 11. října. Sraz účastníků běhu byl v 9 hodin na autobusové zastávce v Hořelicích.

Zde se také většina sportovních nadšenců sešla. Krátce po deváté jsme se všichni společně odebrali na Vypich, kde se již 5. Balvanův běh konal. Když jsme před desátou hodinou konečně přišli na místo, označené jako start, čekala zde na nás již poměrně velká skupinka lidí. Těm méně vytrénovaným jedincům, kteří se přišli spíše pobavit, možná trochu strachu nahnala profesionálně vyhlížející konkurence, ale nikoho to neodradilo od stratu. Ba právě naopak. Byla to velká motivace dokázat si, co v nás doopravdy je a objevit své skryté možnosti. Po prezentaci běžců a zaplacení startovného, z něhož část byla převedena na nadaci Pomozte dětem, si všichni našli čas k rozcvičení. Poté jsme si vyslechli úvodní slovo organizátora a v 10 hodin a 10 minut mohla vystartovat nejmladší kategorie účastníků nazvaná Holky a Kluci určená dětem do 10 let. Další kategorie vbíhaly na trasu po 5 minutových intervalech, takže ti nejstarší, Veteráni, překročili startovní čáru úderem půl jedenácté. Trasa o délce 5,7 km vedla členitým terénem. Po úvodní, zhruba kilometr dlouhé, rovince čekalo běžce prudké klesání na jehož konci bylo stanoviště první pomoci, kterou naštěstí nikdo nemusel vyhledat. Dále cesta pokračovala po rovině, pak pro změnu následovalo poměrně prudké stoupání, kde v běhu setrvali jen ti nejvytrénovanější jedinci. V tu chvíli už zbýval necelý kilometr. I přes tento poměrně náročný terén do cíle doběhlo všech 48 registrovaných běžců. Jakmile se všichni závodníci ocitli v cíli, přistoupilo se k vyhlášení výsledků. V kategorii Holek se na 1. místě umístily hned dvě závodnice, a to Míša Barbuščáková a Terezka Hájková (0:46:43). Mezi Kluky suverénně vyhrál Ondra Váně (0:36:18). Všechny Dívky porazila Lada Zrzanecká (0:35:55) a Jinochy Václav Junek (0:27:06). Vítězství v kategorii Slečen náleží Alče Keprové alias Amálce (0:35:39) a nejrychlejší čas mezi Mladíky zaběhl Petr Linhart (0:25:17). Nejrychlejší Ženou na trati byla paní Olga Bonaventurová (0:28:09) a bezkonkurenčně nejlepší čas celého závodu byl vytvořen v kategorii Mužů panem Tomášem Linhartem (0:19:27), který zároveň vytvořil nový traťový rekord. V kategorii Veteránek a Veteránů, určené starším 40 let, zvítězili mezi ženami paní Petra Kožárová (0:31:03) a mezi muži pan Jindřich Linhart (0:21:04). Výherci se mohli radovat nejen z krásného umístění, ale také z hodnotných cen. Ale ani ostatní nepřišli zkrátka, malá odměna byla připravena pro všechny zúčastněné. Po vyhlášení se každý vydal svou cestou domů s pocitem, že dnes udělal něco dobrého pro své zdraví. Nejen na letošní návštěvníky, ale také na ty, kteří si tento rok nenašli čas, se těšíme na startu příštího, již 6. ročníku Balvanova běhu, který se uskuteční opět za rok. Dále bychom chtěli poděkovat všem, kteří přispěli finančním darem na sbírkové konto Pomozte dětem. Na konto bylo vybráno a převedeno 1320 Kč. No a nakonec se můžete podívat na Výsledky Balvanova běhu 2003

autor textu: Alča H.