Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

18. ročník Balvanova běhu - nové fotky

Čtvrtek 13. 10. 2016, 23.01 od Lenka | Balvanův běh | 758x

obrazek Když jsme poprvé běželi na Vypichu Balvanův běh, více jak polovina letošních účastníků běhu nebyla ještě na světě, zatímco „první“ běžci se nám neúprosně začínají přesouvat do kategorie Veteráni/Veteránky, což rozvířilo diskusi, jestli bychom tuto skupinu neměli přejmenovat nějak lichotivěji.

Když jsme v neděli ráno přijeli na místo startu, moc nadějně počasí nevypadalo. Nad námi se valily černé mraky a z nich padal déšť. Meteoradar však sliboval, že v 8:20 pršet přestane, takže jsme se rozhodli mu uvěřit. A i kdyby ne, moc na výběr jsme neměli – v předvečer závodu jsme měli již 122 nahlášených účastníků, párky, pivo i limonády nakoupené, takže zázemí jsme museli připravit tak jako tak.

Meteoradar se naštěstí nemýlil, pršet přestalo a my mohli otevřít registraci pro příchozí běžce. Jako první se běžel delší okruh na 5,5 km. Ten se rozhodlo zdolat 66 běžců + 1 dítě, které se vezlo ve sportovním kočárku. Možná i proto, že počasí rozhodně nebylo nejteplejší, běžci uháněli jako o život, aby byli v cíli co nejrychleji a dokonce padl i loňský traťový rekord. O to se postaral Pavel Losenský z TJ Sokol Unhošť, který trasu uběhl za 19min. 03s. Nejrychleší ženou na 5,5 kilometrové trati byla Vladěna Hrstková z Chrustenic s časem 23:25. Oba závodili v kategorii 18–34 let.

V kategorii „Slečny a Mladíci“ (do 17 let) byli nejrychlejšími Aneta Uxová z URT Beroun (čas 29:11) a Jakub Žák z Tachlovic s časem 22:04. Mezi Veterány A byli nejrychlejší Monika Smetanová ze Smetana Team (čas 25:15) a Metoděj Fikes – Maratonklub Kladno (20:50). V kategorii Veteráni B zvítězili Karla Mališová z USK Praha (24:20) a Tomáš Rychecký z H-H Smíchov (21:35)

Po vyhlášení výsledků dospělých běžců následovaly závody těch, kteří se svojí běžeckou kariérou teprve začínají. Někteří se doslova naučili chodit jen několik dní před startem. V závodu škvrňat na 50 m zvítězil Jindřich Rychtařík z Nižbora, na 200 m trati škvrňat (3–4 roky) dominoval Tomáš Pintíř a jeho bratr Jan ovládl kategorii škvrňata 5–6 let, která již musela zdolat celých 300 m. Starší děti již běžely 1 km – z holek do 8 let běžela nejrychleji Amélie Varagnat z Nučic s časem 5:03, mezi kluky zvítězil Lukáš Jelen ze ŠSK Újezd nad Lesy, který zaběhl za 4 minuty. V kategorii do 10 let se vítězi stali Barbora Míková z Loko Beroun (4:13) a Vojtěch Dejm z Balvanu Rudná (4:30). Dívka a Jinoši (11–14 let) běželi kolečka dvě – tedy 2 km. Mezi nimi byli nejrychlejší Monika Florová ze ŠSK Újezd nad Lesy – čas 8:56 a Michal Smetana z AFK Lodenice – čas 8:28.

Jako každý rok, část ze vstupného jsme věnovali nadaci Pomozte dětem a do „kuřecí“ kasičky bylo možné přispět i během závodu.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci závodu a hlavně našim partnerům a sponzorům, kteří nám pomohli celou akci zajistit a také věnovali ceny pro vítěze. Jsou to: Nakladatelství Paseka, benzinová stanice Šafránka, NWS – IT Služby na míru, Stromolezci a SAN conference service. Děkujeme! Lenka