Neděle 15. 10. 2017, 18.06 od Lenka | Balvanův běh | 677x
obrazek

Výsledková listina 19. Balvanova běhu 2017

PROPOZICE 2017

A máme za sebou další ročník Balvanova běhu. Tentokráte s číslem 19! Zatímco na prvním ročníku stáli běžci v teplákách, mikinách a na nohou měli kecky a věty jako: „jdu se rozběhat“ před závodem, nebo „jdu se ještě vyběhat“ po závodě, rozhodně nepadaly, dnes můžeme říci, že čím dál tím více závodníků i na našem Běhu se řadí mezi ty, kteří běhají i častěji než jednou do roka. A tomu i odpovídají výsledné časy.

Jako každý rok, i letos jsme doufali, že nám bude počasí vyjde – předpovědi na letošní víkend nebyly právě nejpříznivější, ale na druhou stranu už máme za sebou doslova léta praxe, takže víme, že neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečený běžec. Technologie šly v tomto směru hodně dopředu, a pro ty, kteří by snad oblečení podcenili, jsme měli přichystané teplé párky, kávu a čaj v občerstvovacím stánku.

Naštěstí, počasí nám přálo, nebylo ani moc horko a prvních pár kapek spadlo až ve chvíli, kdy jsme sklízeli celá zázemí po závodě.

Oproti předchozím ročníkům jsme zrušili kategorii úplně nejmenších Škvrňat, a začínali jsme až kategorií Škvrňata 3 (tj. Děti 5–6 let). S 300 metry běhu se nejlépe vypořádal Tomáš Pintíř, který stihl doběhnout za 1min. 5s.

Starší děti (7–8 let) běžely 1 km, z holek byla nejrychlejší Karolína Němcová (5:15) a z kluků Lukáš Tříska (4:07). V kategorii 9–11 let zvítězili Veronika Zimová (4:41) a Lukáš Jelen (4:41).

Dvoukilometrovou trať zdolali nejlépe Kateřina Polanská (9:01) a David Mysliveček a Dan Laštuvka (oba 8:55).

Ostatní závodníci se již museli vypořádat s tratí dlouhou 5,5 kilometru. Ze Slečen byla nejrychlejší Anett Uxová (27:25), kategorii Mladíci ovládl Adam Příbrský (25:23). Mezi Ženami zvítězila Vladěna Hrstková s časem 21:51, mezi Muži Tomáš Mach (19:11), který zároveň uběhl letošní nejrychleší čas.

Kategorie Veteránů/Veteránek se dělí na dvě skupiny, ve skupině A zvítězili: Ladislava Vlčková (26:04) a Filip Mikeš (23:00). V kategorii B se na prvním místě umístili: Katarína Třísková (23:59) a Tomáš Rychecký (21:43)

Všem, kteří přišli letos závodit děkujeme za účast a těšíme se na shledanou na startu jubilejního 20. ročníku!

A samozřejmě také děkujeme našim sponzorům, bez kterých bychom závod uspořádat nemohli: Nakladatelství Paseka, čerpací stanice Šafránka, Dobroty od Kačky, Stromolezci, Lesy ČR.

Jako každý rok i letos šlo 5 Kč z každé vstupenky nadaci Pomozte dětem.