Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

17. Balvanův běh - NOVÉ FOTO+KUPÓN NA SLEVU

Pondělí 5. 10. 2015, 22.43 od Lenka | Balvanův běh | 1113x

obrazek Rok se s rokem sešel a my opět odstartovali, nyní již sedmnáctý, ročník Balvanova běhu, který pořádáme v lese Na Vypichu. Letos nám počasí přálo, a tak ten kdo nezávodil nebo neměl ambice na vítězství, mohl se kochat babím létem.

Jako první odstartoval hromadným startem běh na 5,4 km. Na čtyřicítku závodníků čekal příjemný okruh lesem po polních cestách. Nedá se však říci, že by se někdo na trase kochal přírodními krásami – spíše naopak, traťový rekord z loňského roku sice zůstal nepokořen, přesto se do cíle dokázal vrátit s fantastickým časem 20:16 Martin Pacner z Biatlon clubu Beroun a stal se tak nejrychlejším běžcem. Z žen si s tratí dokázala nejrychleji poradit Vladěna Hrstková z Chrustenic, ta zvládla celou trasu za 23:23.

V kategorii „slečny“ zvítězila Hana Poledníčková, mezi „mladíky“ zaběhl nejrychleji Tomáš Poledníček. Ve veteránské kategorii A zvítězili Jiří Sladký a Ladislava Vlčová, v kategorii B Karla Mališová a Petr Rada.

Po vyhlášení výsledků „velkých“ běžců postupně odstartovaly závody těch menších, kteří s během (a někteří i s chůzí) teprve začínají.

V kategorii Škvrňata (do 2 let) největší morálku a ochotu běžet padesát metrů jedním směrem ukázal Marek Pacner. Závod Škvrňat do 4 let byl ještě náročnější, nejen, že děti musely zdolat metrů dvě stě, ale navíc to celé absolvovat bez rodičů. V této kategorii se vítězem stal Jakub Zdechovský. Eliška Zdechovská zvítězila v běhu na 300 metrů.

Holky a kluci ve věku 7–8 let běželi kolečko na 1 kilometr – do cíle jako první doběhli Veronika Bloudková a Prokop Ondřejka. V kategorii 9–10 let zvítězila Aneta Smetanová a Kryštof Ondřejka. Za zmínku ovšem stojí i výkon Honzy Čeřovského, který sice ve své škvrněcí kategorii do 4 let na bednu nedosáhl, ale rozhodl se náladu si spravit právě během na jeden kilometr a k překvapení spousty fanoušků, ten kilometr opravdu doběhl.

Dívky a jinoši ve věku 11–14 let běželi kolečka dvě. Tuto kategorii ovládli Michaela Durdová a Michal Smetana.

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům běhu, že vytvořili na běhu krásnou atmosféru a těšíme se za rok na viděnou. Druhý velký díky patří našim sponzorům a partnerům, bez kterých by to nešlo: NWS – IT služky, nakladatelství Paseka, SAN – konference service a Stromolezci.

A jako obvykle – během celého sportovního dopoledne bylo možné přispět Kuřeti do sbírky Pomozte dětem, do níž putovalo i 5 Kč z každé zakoupené vstupenky.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2015

FOTOGALERIE od Iky 2015

PROPOZICE

obrazek Vážený účastníku 17. Balvanova běhu, na www.paseka.cz Vám nabízíme slevový kupón na náš eshop. Výsledná sleva je 30% z nabízených titulů.

Originální slevový kupon je jednoduchý, stačí do příslušného pole v košíku eshopu napsat: balvan